COHORTES EQUITES PRAETORIANI LE MC

reg. sdružení - riding club                      od 12. března 2012

prospect law enforcement MC              od 15. června 2013

LE MC                                                       od 14. června 2014

Cohortes Equites Praetoriani  Law Enforcement Motorcycle Club ( C.E.P. )

je motorkářské seskupení dlouholetých vyznavačů jízdy v sedle, které se dalo dohromady na začátku roku 2011 zprvu jako volné sdružení kamarádů " motorkářů" a od března 2012 již jako registrované o.s. - Riding Club s vlastními " malými barvami" a vnitřní hierarchií. Má za sebou četné množství společných klubových jízd a akcí doma i v zahraničí.

Tvoří jej zejména bojovníci ochranné služby policie. Členy jsou ale i další motorkáři, ctící a hlásící se k pravidlům Law Enforcement.

V čele klubu stojí všemi řádnými členy zvolený Praefectus se dvěma Centuriony, Captain Itinera a Sergeant ad Arma.

Vnitřní život klubu se řídí schválenými pravidly "formulas".

15.června 2013 Mezinárodní koalice LE MC přijímá do svých řad C.E.P. jako jednoho z nových členů koalice s  uznáním fáze a barev ve stupni PROSPECT LE MC.

14. června 2014 Mezinárodní koalice LE MC jednomyslně schválila klub C.E.P. jako plného člena LE MC scény s právem nosit plné barvy.

28.9. 2017, ke dni svatého Václava, vznikla česká národní koalice klubů LE MC ve složení: Cohortes Equites Praetoriani LE MC, Blackdogs LE MC, Defenders LE MC. Další české kluby, užívající symboliku LE MC, nemají respekt klubu Cohortes Equites Praetoriani LE MC!

13.11. 2017 národní koalice LE MC České republiky schvaluje status pro  Iron Cavalry: prospect club LE, garantem klubu je C.E.P.  LE MC.

COHORTES EQUITES PRAETORIANI  LE MC